Yükleniyor
Etiketler

Aradığınız gömleklerde %50'ye varan indirim fırsatı. Kalite asla tesadüf değildir.

Gömlek modelleri

Tarihin en eski dönemlerinden beri kullanılan ve en sevilen üst giyim modelleri arasında olan gömlekler asaletin bir sembolü olarak görülürdü. 16. yüzyıllarda krallar tarafından kullanılan gömlek o tarihten bu yana her zaman erkek giyim modelleri arasında yer almıştır. Bunun yanında bir çok farklı modeli bulunan gömlek çeşitleri bulunmaktadır. Genel olarak kısa ve uzun kollu olarak üretilmektedir. Gömlek modellerinin diğer giyim ürünlerinden ayrılmasının en önemli sebebi yaka kısmındaki Y detayı ve ön taraftaki düğme detaylarında gizlidir. Hayatın her alanında karşımıza çıkan gömlek modelleri erkekler için olmazsa olmaz konumdadır. Özellikle daha klasik modellerinin iş hayatında ve orta yaşlarda kullanıldığı görülmektedir. Bunun yanında son yıllarda yeni tarzda bir çok gömlek modeli çıkmıştır. Bu değişimlerin ardından gömlek kullanımında yaş ortalaması genç nüfusun büyük kısmını içerisine almıştır.
Son zamanlarda daha farklı kombinlenen gömlek modelleri bulunmaktadır. Bundan yıllar öncesine bakıldığı zaman sade gömlekler daha çok kullanılırken, günümüzde bu durum tam tersi olmaktadır. Baskılı ve desenli farklı modelleri ile daha çok genç nesil tarafından takip edilerek kullanılmaya başlamıştır. Resmi ortamların vazgeçilmez bir parçası olan gömlek modelleri bulunmaktadır. Özellikle ekran karşısında görmeye alışkın olduğumuz isimleri daha çok gömlek kullandığı görülmektedir. Bunun yanında toplantı ortamları, organizasyonlar, resmi organizasyonlar gibi son derece önemli ortamlarda katılımcıların gömlek kullandığı görülmektedir. Bunun en önemli sebebi gömlek modellerinin son derece ciddiyet ve resmiyet ile birlikte şık duruşunun bulunmasından kaynaklanmaktadır.

Gömlek çeşitleri nelerdir?

Geçmiş yıllardan beri sevilerek kullanılan gömlek modellerinin bir çok farklı tarzda çeşitleri bulunmaktadır. Bu ayrım daha çok kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermektedir. Örnek olarak bir resmi tören için kullanılacak bir gömlek modeli ile iş toplantısında kullanılan gömlek birbirinden farklıdır. İşte bazı gömlek model isimleri şu şekildedir;

● Sivri Yaka Gömlek

● Düğmeli Sivri Yaka Gömlek

● Bant Yaka Gömlek

● Pim Yaka Gömlek

● İğne Yaka Gömlek

● Kesik Yaka Gömlek

● Geniş Açık Yaka Gömlek

Gömlek kombinleri nasıl hazırlanır?

Genel olarak her alanda kullanılan gömlek modelleri bulunmaktadır. Bunun yanında örnek olarak günlük hayatta yapılacak gömlek kombinleri ile resmi bir ortam için yapılacak kombin birbirinden farklı olacaktır. Resmi ortamlar için daha çok sade ve düz renk gömlekler tercih edilmektedir. Bu ortama daha uygun olacağından dolayı alışılagelmiş bir durum olarak görülmektedir.
Örnek olarak resmi bir iş toplantısına hazırlanacak kombin için açık mavi uzun kollu ve dik yaka bir gömlek kullanılabilir. Bu tarz bir gömlek hem ortam için daha uygun olurken hemde oldukça şık görünmeye yardımcı olacaktır. Bu tarz bir gömleğin altına kumaş pantolon tercih edilmelidir. Pantolon parlament mavisi veya siyah olarak seçilebilir. Son olarak böyle bir kombinin olmazsa olmaz parçası seçilecek ayakkabının doğru model olmasıdır. Bu tarz resmi ortamlarda ayakkabı seçimi oldukça hayati önem taşımaktadır. Bu tarz bir kombin için seçilen modelin bir kundura tarzı ayakkabıdan yana olması kombin için önemli derecede artı hava katmasına sağlayacaktır.

Gömlek kullanım alanları nelerdir?

Gömlek modelleri kullanım alanı olarak oldukça geniş bir alana yayılmaktadır. Resmi ortamlarda daha fazla görmeye alışkın olduğumuz gömlekler son yıllarda gençler tarafından tercih edilmeye başlamıştır. Özellikle zıt kombinler yapmaktan hoşlanan kişiler gömlek ile birlikte hiç alışık olmadığımız modelde kıyafetleri birleştirmektedir. Gömlek modelleri iş hayatından günlük hayata kadar her alanda kendine yer bulmayı başarmış üst giyim modelleri arasında her zaman en başta bulunmakta olan klasik bir üründür.

Devam
Hatalı işlem.
Başarılı işlem.