Yükleniyor
Etiketler

Yağmurluk-Rüzgarlık ürünleri için kalitenin adresi Jinepste %50 indirim fırsatlı ürünlerimizi kaçırmayın. Acele edin. Kalite asla tesadüf değildir.

Yağmurluk & Rüzgarlık modelleri


Yağmurluk ve rüzgarlıklar geçmişten günümüze kadar neredeyse her zaman yılın belirli dönemlerinde en çok ihtiyaç duyulan eşyalar arasında bulunmaktadır. Genel olarak kullanım amaçları hava şartlarında oluşan doğal reaksiyonlardan korunmak olan yağmurluk ve rüzgarlıklar son zamanda bir çok farklı model ve tarzda üretilmektedir. Geçmiş yıllarda daha çok hava şartları için üretilen sade ve tekdüze modeller günümüzde yerini birçok farklı model ve renk seçeneklerine bırakmıştır.

Özellikle mevsim geçişlerinde oluşan hava şartları hayatı zorlaştırmaktadır. Sonbahar ve ilkbahar aylarında oluşan yağmur ve rüzgar gibi hava modellerine karşı önemli ölçüde koruma sağlamaktadır. İki farklı modelde üretilen yağmurluk ve rüzgarlık modelleri bulunmaktadır. Yağmurluklar daha çok kumaş yapısı olarak daha çok su geçirmez özellikte olan ürünlerden üretilmektedir. Rüzgarlık modellerinde durum daha çok sert rüzgarlara karşı dayanıklı ve yıpranmasının önüne geçecek kumaşların kullanılmasıyla bilinmektedir.

Yağmurluk ve Rüzgarlık arasındaki farklar nelerdir?


Yağmurluk ve rüzgarlık genel anlamda aynı mevsimlerde kullanılmaktadır. Ancak bu ürünlerin farklı kullanım amaçlarının bulunması sebebiyle üretim aşamaları farklılık göstermektedir. İki model üzerinde en önemli düzeyde farklılık üç aşama ile söylenebilir. Bunlar koruma farkı, yalıtım farkı ve kumaş farkıdır. Koruma farklılıkları daha çok kullanım alanlarının farklılık göstermesi ile ilgilidir. Yağmurlukların asıl amacı su geçirmez özelliği sayesinde yağmurlu havalarda rahat şekilde hayatınızı devam ettirmeyi sağlaması olarak görülmektedir. 

Rüzgarlık modelleri daha çok soğuk hava etkisi ile oluşan rüzgarların vücuda girmesini engelleyecek kumaş yapısı sayesinde rüzgarlı havalardan etkilenmenin önlenmesi olarak söylenebilir. Yalıtım açısından da farklılıkları bulunmaktadır. Bunlar arasındaki en önemli fark yağmurluk genel olarak su geçirmemesi için üretilirken, rüzgarlık modellerinde bu durum rüzgar geçirmemesi için tasarlanmıştır. Üçüncü fark aralarındaki en temel farklar arasında başta gelmektedir. Yağmurluk ve rüzgarlık modellerinin en önemli farkı kumaş yapılarıdır. Yağmurluk modelleri daha çok poliüretan içermektedir. Bu ürünün en önemli özelliği su geçirmez olmasıdır. Bu sayede içerisinde bulunan kıyafetlere su geçirmeyen yağmurluk üzerinden akıp gitmesini sağlamaktadır. Rüzgarlık modellerinde daha çok kumaş yapısı içerisinde elastan ve polyester bulunmaktadır. Bu ürünlerin su geçirmez özelliği bulunmamaktadır. Ancak dayanıklı malzeme yapısı ile hem soğuk havalardan korurken bir yandan da rüzgar gibi hava şartlarına karşı korumaktadır.

Birçok kişi yağmurluk ve rüzgarlık modellerinin aynı işlevi gördüğünü düşünsede aslında ikisi hem yapı olarak hem kullanım alanı olarak birbirinden oldukça farklı ürünlerdir.

Yağmurluk ve rüzgarlık çeşitleri nelerdir?


Yağmurluk ve rüzgarlık çeşitleri oldukça farklı model ve renk seçeneği içermektedir. Daha önceki yıllarda sadece işlevsel olarak tercih edilen bu ürünler günümüzde oluşan moda algısı ile birlikte değişerek farklı modellerin oluşması gereksinimini ortaya çıkarmıştır. Daha çok bol ve uzun tarzda olan bu ürünler kapşonlu modellerde üretilmektedir. Kullanım alanlarına göre farklı modelleri de bulunmaktadır. Bunun yanında baskılı ve baskısız modellerde bulunmaktadır. Her yaşa uygun olarak üretilen yağmurluk ve rüzgarlık modelleri karakterinize uygun olarak sade veya daha renkli seçenekleri bulunmaktadır.

Yağmurluk & Rüzgarlık kullanım alanları:


Yağmurluk ve rüzgarlıklar yılın belirli dönemlerindeki hava koşullarından korunmak amacıyla kullanılmaktadır. Yağmurlu ve rüzgarlı havalarda kullanılan bu ürünler sayesinde hava şartlarının oluşturduğu olumsuzluklardan en azami şekilde etkilenmek amacıyla kullanılmaktadır. Kişinin tarzına göre üretimleri yapılmakta olan birçok farklı yağmurluk ve rüzgarlık modelleri bulunmaktadır. Renk seçenekleri arasında en çok yağmurluk modellerinde sarı renkler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Rüzgarlık modellerinde daha çok koyu tonlar hakim olan modeller kullanılmaktadır.
Devam
Hatalı işlem.
Başarılı işlem.